III powiatowy turniej „Młody Ratownik” - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

III powiatowy turniej „Młody Ratownik”

Data publikacji 23.05.2019

Wczoraj (22.05.2019r.) w szkole w Bysławiu odbył się III Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik”, nad którym honorowy patronat ponownie objęła m.in. Komenda Policji w Tucholi. Głównym zadaniem uczestników było niesienie pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach. Młodzież imponowała wysokim poziomem wiedzy i umiejętności.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny:

  • Szkoła Podstawowa w Lińsku,
  • Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lubiewie,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi,
  • Szkoła Podstawowa w Cekcynie,
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bysławiu,
  • Szkoła Podstawowa im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Żalnie.

Zawody składały się z sześciu konkurencji w formie przygotowanych scenariuszy:

 1. Porażenie prądem.

 2. Umiejętność wykonania RKO z użyciem AED.

 3. Zadania teoretyczne z tematyki udzielania pierwszej pomocy.

 4. Upadek z roweru i złamanie nogi.

 5. Wbity przedmiot w palec.

 6. Użądlenie przez owada.

Przygotowane zagadnienia nie stwarzały problemów uczestnikom. Odnajdowali się znakomicie w każdej ze scenek. Sędziowie, w tym policjanci tucholskiej komendy:
asp. Tomasz Kołodziejski oraz mł. asp. Mariusz Kulczyk, którzy są ratownikami, po burzliwej dyskusji mogli przekazać dyrektorowi szkoły osiągnięte wyniki przez uczestników.

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bysławiu, tuż za nim na II miejscu stanęli uczniowie z Lubiewa, natomiast III miejsce zdobyła drużyna ze szkoły w Lińsku.

Na koniec zmagań Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi kom. Marcin Szulczyk podsumował całość turnieju, gratulując uczestnikom wysokiej wiedzy i ogromnych umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Następnie, na ręce przedstawicieli drużyn przekazał upominki w postaci maskotek policyjnych. Dodatkowo zwycięzcom  przekazał zaproszenie do miejscowej komendy policji, gdzie będą czekały dla nich ciekawe atrakcje. Mundurowi zaprezentują nowoczesne pomieszczenia, takie jak strzelnica laserowa, niebieski pokój, sala odpraw do służby, siłownia oraz areszt. Przygotowano także dodatkowe niespodzianki w postaci pokazów tresury psów policyjnych, sprzętu służbowego i radiowozu.