Wiadomości

Tucholscy Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj (10.01.2019r.) dzielnicowy asp. szt. Marek Szóstak uczestniczył w odprawie tucholskiego sztabu WOŚP z wolontariuszami. Podczas spotkania policjant przekazał wiele cennych rad. Tucholscy stróże prawa, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem przebiegu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na terenie naszego powiatu.

W siedzibie sztabu WOŚP w tucholskim „ogólniaku” asp. szt. Marek Szóstak przeprowadził odprawę z wolontariuszami. Przekazał dobre rady dotyczące bezpiecznego prowadzenia zbiórek pieniędzy:

  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
  • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
  • Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
  • Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Funkcjonariusze na terenie całego powiatu tucholskiego będą zapewniali bezpieczeństwo osobom prowadzącym kwesty oraz zabezpieczali miejsca odbywających się imprez.

.

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese