Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Cekcynie - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Cekcynie

Data publikacji 08.01.2019

Dzielnicowy posterunku w Cekcynie wraz z przewodnikami psów służbowych z tucholskiej komendy policji odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Cekcynie. Mundurowi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, używania numerów alarmowych i bezpiecznego korzystania z Internetu. Zaprezentowali również sprzęt policyjny, radiowóz oraz przygotowali pokaz tresury psa służbowego.

Dzielnicowy mł. asp. Dariusz Pacek opowiadał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżyli również podstawowe zasady ruchu drogowego. Wskazał istotną rolę zakładania elementów odblaskowych, które niewątpliwie sprawiają, że piesi czy rowerzyści stają się bardziej widoczni na drodze. Sprawdził też wiedzę najmłodszych dotyczącą znajomości numerów alarmowych i konieczności ich używania. Maluchy bez większego zastanowienia wskazały te jakże ważne numery i cele w jakich można je używać. Omówił zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wskazał uczniom, jakich informacji nie powinni umieszczać w sieci oraz przestrzegał przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania wirtualnych znajomości.

Prócz zajęć edukacyjnych, mundurowi przygotowali wiele niespodzianek dla maluchów. Wyczekiwaną atrakcją był pokaz tresury psa służbowego wykonany przez mł.asp. Tomasza Kuffel i sierż. szt. Tomasza Kozieleckiego. Prezentowany poziom wyszkolenia policyjnego czworonoga niemal zapierał dech przyglądającym się uczniom. Następnie dzielnicowy zaprezentował sprzęt policyjny oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wejść.

Uśmiech na twarzach dzieci, świadczył o tym, że były zadowolone z atrakcji, jakie przygotowali im stróże prawa.

 

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese