Debata społeczna dla mieszkańców - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Debata społeczna dla mieszkańców

Data publikacji 12.12.2018

Wczoraj (11.12.2018r.) o godz. 13:30 w auli książnicy tucholskiej odbyła się debata, pt. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczną platformą wymiany informacji ze społeczeństwem”, której organizatorem była tucholska policja. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 osób.

Zastępca komendanta miejscowej policji rozpoczął debatę od przywitania uczestników, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli lokalnych władz, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, nadleśnictw, podmiotów współpracujących z policją, dyrektorów szkół wraz z uczniami, redaktorów lokalnych mediów oraz mieszkańców naszego powiatu. Następnie omówił cel spotkania i zachęcił do wspólnej dyskusji.

Mł. asp. Marcin Urban zaprezentował i omówił zagadnienia dotyczące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest internetową platformą służącą do wymiany informacji lokalnej społeczności z policją. Za pomocą tej aplikacji można przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy, które policja będzie weryfikować. Zastępca komendanta kom. Marcin Szulczyk przedstawił działanie tej platformy w odniesieniu do naszego powiatu. Wskazał najczęściej występujące zagrożenia oraz podjęte w tej sprawie działania miejscowej policji. Jeden z uczestników przy współpracy z asp. Sylwestrem Suchomskim mógł nanieść zagrożenie na mapę. W trakcie spotkania mieszkańcy zadawali pytania oraz zgłaszali wnioski. Postulaty, które zostaną wykonane przez policję, będą na bieżąco redagowane na naszej stronie internetowej. Dodatkowo  w połowie przyszłego roku zostanie ponownie przeprowadzona debata, która podsumuje realizację założonych wniosków.

Na koniec zastępca komendanta podziękował uczestnikom za liczny udział i  podkreślił, że ukierunkowane działania profilaktyczne, przy wymianie informacji z mieszkańcami pozwolą na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese