Pogadanki dzielnicowych z Cekcyna - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Pogadanki dzielnicowych z Cekcyna

Data publikacji 06.07.2018

Policjanci odwiedzili obozy harcerskie na terenie gminy Cekcyn. W ramach zajęć profilaktycznych dzielnicowi omówili m.in. zasady bezpieczeństwa podczas trwania obozu.

Dzielnicowi mł. asp. Adam Wochna oraz sierż. szt. Dariusz Pacek na terenie leśnictwa Skrajna oraz Trzebciny w ramach zajęć profilaktycznych wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Tuchola oraz strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi opowiadali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku w lesie, a także jak się zachowywać w sytuacji kiedy dojdzie do niebezpiecznych zjawisk. Ponadto w trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku, aby w jak największym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo wypoczywających dzieci. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu w podróży, nad wodą, jak i w domu w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.

Autor: asp. Waldemar Witkowski
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese