Spotkanie z właścicielami „statków powietrznych” - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Spotkanie z właścicielami „statków powietrznych”

Data publikacji 06.07.2018

W środę (04.07.2018r.) o godz. 10:00 w miejscowej komendzie policji odbyło się spotkanie dla osób posiadających motolotnie, paralotnie oraz drony. Na spotkaniu omówione zostały kwestie prawne związane z użytkowaniem tych „statków powietrznych”, w tym obowiązki i zakazy oraz uwagi mieszkańców naszego powiatu.

Podczas spotkania obecny był przedstawiciel paralotniarzy, właścicieli „statków powietrznych”, a także przedstawiciel hodowców gołębi pocztowych. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk wraz z sierż. szt. Kamilem Słoma, licencojnowanym operatorem bezzałogowego statku powietrznego wyczerpująco odpowiadali na pytania dotyczące aspektów prawnych korzystania z dronów, paralotni i motolotni.

Powiat tucholski jest atrakcyjnym terenem pod względem oglądania „świata z góry”. Sugestie i uwagi ze strony uczestników spotkania, osób korzystających z tucholskiej „przestrzeni powietrznej zostały omówione pod względem prawnym i formalnym.

W przypadku poszukiwania osób zaginionych na terenach leśnych pomoc ze strony pilotów motolotni, paralotni i bezzałogowych statków powietrznych będzie nieoceniona.

W czasie korzystania z paralotni, motolotni i bezzałogowych statków powietrznych należy poza przepisami prawa przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem, a także logiką z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, aby hobby było bezpieczne i nie naruszało dobra innych oglądanych z „lotu ptaka”.

Autor: asp. Waldemar Witkowski
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese