Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju BRD - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju BRD

Data publikacji 23.04.2018

W sobotę (21.04.2018r.) w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami zostały drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Gostycynie. W trakcie trwania zawodów, została zainaugurowana akcja "Jednośladem bezpiecznie do celu".

W sobotę (21.04) w hali sportowej ZSLiT w Tucholi policjanci tucholskiej  „drogówki” st. sierż. Maksymilian Śniegowski wraz z sierż. Iwoną Spychała przeprowadzili powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnikami zawodów były drużyny, składające się z uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy zostali wcześniej laureatami gminnych eliminacji.

Powiatowy turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Ta pierwsza to test wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Zaś ta druga polegała na pokonaniu rowerem miasteczka ruchu drogowego oraz toru przeszkód.

Zwycięzcami zmagań zostały drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Gostycynie. Będą one reprezentować nasz powiat w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie a zwycięzcom życzyny powodzenia w dalszym etapie zawodów.

 

fot. Karol Gutsze

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese