Stój, kontrola drogowa! - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Stój, kontrola drogowa!

W ostatnich tygodniach na terenie powiatu tucholskiego doszło do dwóch przestępstw drogowych. Dwaj motocykliści nie zatrzymali się do kontroli. W wyniku pościgu policjanci z Tucholi zatrzymali brawurowych kierowców jednośladów.

Do pierwszego incydentu doszło 23 lipca w Bysławiu. Funkcjonariusze tucholskiej "drogówki" w trakcie patrolu wydali sygnał do zatrzymania motocykliście. Kierowca nie zważając na wyraźne polecenia mundurowych dodał gazu i próbował uciec. Jadąc krętymi ulicami chciał zmylić policjantów. Ta „farsa” nie trwała zbyt długo i amator jednośladu został zatrzymany. Odpowie teraz przed sądem za przestępstwo, jak i popełnione wykroczenia.
Do podobnego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (31.07.2017r.) w Tucholi, gdzie policjanci podjęli próbę zatrzymania motocyklisty. Kierowca nie zareagował jednak na głośną syrenę radiowozu. Po raz kolejny amator brawurowej jazdy próbował uciec funkcjonariuszom. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Odpowie on teraz za swoje czyny przed sądem.   

Aktualne przepisy karne (art. 178b KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese