Wspólne działania na wodach - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Wspólne działania na wodach

Data publikacji 02.08.2017

W trwającym sezonie wakacyjnym tucholska policja wspólnie ze strażą pożarna i WOPR-em, czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Liczne kontrole kąpielisk, sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego, jak i samych wypożyczalni, ma pomóc w wyeliminowaniu poważnych zagrożeń. Jak się okazało nie wszyscy potrafią tego przestrzegać.

W lipcu policjanci z Tucholi brali udział w zorganizowanych działaniach na wodach m.in. na Wielkim Jeziorze Cekcyńskim, Jeziorze Bysławskim i Rzece Brdzie. Wspólne działania miały na celu edukację osób przebywających nad wodą, by uchronić ich od licznych zagrożeń. Policjanci przestrzegali przed korzystaniem z dzikich plaż, nieprzemyślanymi skokami do wody, spożywaniem alkoholu i niewłaściwie sprawowaną opieką nad dziećmi. Nie wszyscy posłuchali tych dobrych rad, toteż dla nietrzeźwego kajakarza spływ zakończył się w miejscu kontroli funkcjonariuszy. Na szczęście otrzymany mandat to jedyna nauczka dla tego wczasowicza.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających na wodach tucholscy policjanci tego typu działania będą przeprowadzać regularnie.

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese