Kierowco zwolnij! - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Kierowco zwolnij!

Data publikacji 27.07.2017

W środę (26.07.2017r.) na terenie powiatu tucholskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. To właśnie nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. Policjanci apelują, by kierowcy zdjęli nogę z gazu.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 16.00 na trasie Tuchola-Kiełpin. Skierowani na miejsce policjanci tucholskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierujący bmw, 26-letni mieszkaniec gm. Tuchola nie dostosował prędkości do niekorzystnych warunków na drodze. Mężczyzna uderzył w przydrożne drzewa i następnie dachował. Kierujący z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policyjne dochodzenie wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Drugie zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.30 na trasie Łyskowo-Gostycyn Wybudowanie. Kierująca citroenem, 53-letnia mieszkanka gm. Gostycyn również poruszała się z nieodpowiednią prędkością w stosunku do warunków panujących na drodze. Kobieta wpadła w poślizg, zjechała na sąsiedni pas ruch i dachowała. Kierująca z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Za wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

W obu tych przypadkach kierujący jechali sami. Widoczna brawura, pośpiech bądź też zwykła nieostrożność nie zagwarantuje nam bezpiecznego dotarcia do celu.

 

Autor: sierż.szt. Bartosz Wiese

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese