Eliminacje do zawodów par patrolowych.. - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Eliminacje do zawodów par patrolowych..

Data publikacji 30.05.2017

W Tucholi odbył się pierwszy etap eliminacji do zawodów par patrolowych. Policjanci brali udział w trzech konkurencjach. Zwycięscy będą reprezentować tucholska policję w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Pierwszą konkurencją w jakiej policjanci brali udział był test wiedzy na temat obowiązujących przepisów prawa, realizacji zadań służbowych i zagadnień z pomocy medycznej. Po rozwiązanym teście policjanci mieli do przebiegnięcia tor przeszkód, który musieli pokonać z pełnym wyposażeniem do służby. Mundurowym nie były straszne liczne utrudnienia takie jak równoważnia, płotki, wysoka ściana i rów. W pocie czoła policjanci zakończyli drugą konkurencję. Na sam koniec na strzelnicy w Plaskoszu instruktor strzelań policyjnych sprawdził poziom wyszkolenia strzeleckiego tucholskich policjantów. Po wykonanym strzelaniu można już było podsumować osiągnięte wyniki po trzech konkurencjach.

I miejsce w zawodach zajął post. Jarosław Komza, tuż za nim na II miejscu stanął sierż. Janusz Narloch. Zwycięska para patrolowa będzie brała udział w zawodach
na szczeblu wojewódzkim.

Na koniec „boju” Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk podsumował całość zawodów. Pogratulował wszystkim policjantom za udział
i zaangażowanie. Zwycięzców uhonorował nagrodą i życzył im powodzenia na etapie wojewódzkim. Przewodniczący związków zawodowych tucholskiej policji asp.szt. Dariusz Pollok dołączył się do życzeń i na ręce zwycięzców przekazał nagrody rzeczowe.

Przyglądając się tym zmaganiom można jednoznacznie stwierdzić, że tucholscy policjanci są dobrze przygotowani do wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych.


 

Autor: st.sierż. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska