Policjanci na „Powiatowym Dniu Dziecka” - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Policjanci na „Powiatowym Dniu Dziecka”

Data publikacji 30.05.2017

Na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się „Powiatowy Dzień Dziecka”. Na tej imprezie dla najmłodszych nie mogło zabraknąć miejscowej policji. Mundurowi zapewnili dzieciom liczne atrakcje.

W ten ważny dla maluchów dzień, policjanci z Tucholi byli do ich dyspozycji. Przewodnicy psów policyjnych mł.asp. Tomasz Kuffel i sierż. szt. Tomasz Kozielecki wraz z pozorantem przeprowadzili pokaz obrony przewodnika przez agresywnym napastnikiem i obezwładnienia go. Następnie pies policyjny udaremnił kradzież samochodu przez złodzieja.

Tego typu atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem i pokazują wysoki poziom wyszkolenia naszych psów służbowych. Warto podkreślić, że biorący udział w pokazach pies policyjny w 2016 roku w zawodach kynologicznych na szczeblu krajowym jak i wojewódzkim zdobył tytuł v-ce mistrza.

Kolejnym zadaniem policjantów mł. asp. Mariusza Kulczyk i st. sierż. Bartosza Wiese było znakowanie rowerów w ramach programu  Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy pt. „Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”. Oznakowany przez policję rower, odstraszyły już niejednego złodzieja. Taki znacznik pozwala również szybko odszukać jego właściciela w przypadku pozostawienia cennej zguby.

]Policjanci ruchu drogowego sierż.szt. Radosław Has i sierż. Maksymilian Śniegowski prezentowali maluchom radiowóz oraz codzienny sprzęt policyjny. Odbyły się też konkursy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w których miejscowi funkcjonariusze wręczali nagrody w postaci odblasków.

Uśmiech na twarzach dzieci, świadczył o tym, że byli zadowoleni z atrakcji, jakie przygotowali im tucholscy policjanci.

 

Autor: St. sierż. Bartosz Wiese
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz