Wiadomości

Wykłady i konkursy w ramach programu "Razem bezpieczniej"

Data publikacji 15.05.2017

W piątek (12.05.2017r.) w ramach kontynuacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami powiatu tucholskiego. Jego tematem było bezpieczeństwo w sieci oraz funkcjonowanie numeru alarmowego 112 . W tym samym czasie w Tucholskim Ośrodku Kultury odbywał się konkurs piosenki dziecięcej poruszający tematykę związaną z numerem alarmowym.

Przed południem w Książnicy Tucholskiej, z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej spotkał się w pracownik Zespołu Łączności i Informatyki Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, Ireneusz Ruszczyk. Podczas swojego wystąpienia przybliżył zgromadzonemu audytorium zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Przybyli na spotkanie mogli dowiedzieć się m.in. na temat bezpieczeństwa internetowych usług bankowych, płatnych wiadomości typu Premium, konieczności czytania regulaminów usług zawieranych przez sieć czy próbach wyłudzeń internetowych. O istocie funkcjonowania numeru 112 i jego racjonalnym wykorzystaniu wypowiedzieli się pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Bydgoszczy.

W tym samym czasie w budynku Tucholskiego Ośrodka Kultury odbywał się konkurs piosenki dziecięcej dotyczący numeru alarmowego. Komenda Powiatowa w Tucholi była jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia. W konkursie wzięło udział 7 drużyn/ wykonawców z terenu całego powiatu. Jury, w składzie którego zasiadł reprezentanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, miało niełatwe zadanie. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Iwca. Po zakończonych występach wszyscy uczestnicy w ramach niespodzianki mogli zwiedzić siedzibę tucholskiej Policji.

Po południu natomiast po raz kolejny przedstawiciele Komendy Powiatowej w Tucholi oraz pracownicy WCPR z Bydgoszczy spotkali się z rodzicami z terenu powiatu. W trakcie prelekcji opiekunowie mogli dowiedzieć się jak chronić dzieci w sieci, na co zwracać uwagę podczas udostępniania małoletnim Internetu i kiedy interweniować. Przedstawiciele WCPR zwrócili uwagę, chętnie udostępniane dzieciom do zabawy nieużywane telefony komórkowe generują znaczący odsetek niepotrzebnych połączeń z nr 112, bowiem rodzice często zapominają, że kontakt z numerem alarmowym nie wymaga użycia karty telefonicznej.

Powrót na górę strony