Podczas zakupów pilnujmy portfeli - Wiadomości - KPP w Tucholi

Wiadomości

Podczas zakupów pilnujmy portfeli

Czas przygotowań do świąt to okres m.in. wzmożonych zakupów. Dla złodziei kieszonkowych to czas wyjątkowo pracowity. To właśnie wtedy jesteśmy najbardziej roztargnieni i wtedy też najłatwiej możemy paść ofiarą „kieszonkowców”.

Przestrzegamy i apelujemy o rozwagę oraz czujność podczas świątecznych zakupów. W okresie, kiedy jesteśmy zaaferowani przedświątecznymi przygotowaniami wyjątkowo łatwo stać się ofiarą złodziei kieszonkowych. Dlatego podczas zakupów powinniśmy zrobić wszystko, by nie pozwolić im „dobrać się” do naszych finansów. Kilka wskazówek:


- nie nośmy dużych sum pieniędzy – jeśli podczas zakupów nie chcemy płacić kartą, a potrzebujemy większej gotówki bezpieczniej rozmieścić ją w kilku miejscach. W ten sposób, nawet jeśli padniemy ofiarą złodziei, nie stracimy wszystkich pieniędzy;


- zamykajmy torebki, chowajmy portfele w mniej dostępne miejsca – otwarta torebka czy portfel umieszczony w tylnej kieszeni spodni lub (o zgrozo!) na dnie wiklinowych koszy na zakupy, to dla „kieszonkowców” prawie jak zaproszenie. Jeżeli portfel umieścimy w wewnętrznej kieszeni kurtki, a tą następnie zamkniemy lub w zamkniętej torebce to z pewnością złodziejowi trudniej będzie go zdobyć. Pamiętajmy też, żeby podczas zakupów, kiedy jesteśmy zajęci oglądaniem towaru nie odkładać torebek czy saszetek w miejsca, gdzie właściwie nie mamy nad nimi kontroli.


- unikajmy tłoku – tworzenie sztucznego ścisku, to dla wielu złodziei jedna z metod działania, podczas której łatwiej o bezpośredni kontakt, a tym samym łatwiejszy dostęp do naszej gotówki. Kiedy już znajdziemy się w tłumie, warto kontrolować miejsce w którym trzymamy portfel.


Zwiększenie czujności podczas przedświątecznego zakupowego szaleństwa z pewnością pozwoli nam uniknąć sytuacji, że staniemy się ofiarami złodziei, dzięki czemu nasze swięta będą spokojne i radosne.